• Revitalizujeme

•

Vďaka finančnej podpore Nadácie Tatrabanky aj vďaka tomu, že umožňuje svojim zamestnancom dobrovoľnícku činnosť, sme mohli revitalizovať náš školský dvor. Hracia zostava, vyvýšené záhony, altánok, plôtiky, už veru po zime potrebovali obnoviť nátery a naši šikovní dobrovoľníci to všetko zvládli. Dokonca vymenili aj siete na basketbalových košoch.

Za poskytnuté finančné prostriedky sme zakúpili nové basketbalové lopty, maliarske potreby, ale aj kvetináče do verejných priestorov školy.

ĎAKUJEME

• Osmijanko 2024

• Naše triedy 2.A a 2.B sa počas tohto školského roka zapojili do súťaže Osmijankova literárna záhrada. Pátrali po záhadách, ktoré sa nachádzali v knižkách a potom tvorivo odpovedali Osmijankovi o tom, čo našli. Napríklad písali odkazy do fľaše pre deti, ktoré tu budú o 1000 rokov. Písali o svojich dobrých skutkoch. Kreslili kvetinové vlasy a podobne. Obrázkov a výtvorov bolo neúrekom a všetky sme ich poslali do redakcie na vyhodnotenie. Pátračom držíme palce a veríme, že ich pátranie obohatilo.Foto

• Návšteva sr. Svorady v 2.A

• V piatok 26.4. navštívila našu školu sestra Svorada, uršulínka v obdivuhodnom veku 96 rokov, ktorá sa modlí za deti 2.A triedy.

Triedna pani učiteľka spoločne so žiakmi si pre ňu pripravili pekný a bohatý program. Každý žiak mal nechystané otázky, ktoré sa pýtal sestry Svoradky a tiež spoločne zaspievali pieseň "Som tvojou ovečkou".

Na záver sestre Svoradke a sr. Caritas, ktorá sprevádzala staršiu spolusestru, odovzdali ako poďakovanie kyticu pestrých tulipánov.

FOTOALBUM

• Deň Zeme - ročníková aktivita 6.A

• Dňa 23.4. 2024 v rámci ročníkového projektu Serviam žiaci 6.A pripravili program pre svojich mladších spolužiakov z druhých a tretích ročníkov. Pripravili si pre nich prezentáciu a aktivity, ktoré žiaci plnili počas vyučovania. Mladších žiakov táto téma veľmi zaujala. Zapájali sa, kladli otázky, a  zaujímali sa o aktivity, ktoré im ich starší spolužiaci pripravili. Spoločne si pozreli prezentáciu a  video o tom, ako treba chrániť našu planétu a spoločne pracovali na pripravených aktovitách s názvom "Naša Zem". Šiestakov táto skúsenosť veľmi obohatila a veria, že druhákov a tretiakov v tento výnimočný deň naučili niečo nové.

FOTOGALÉRIA

• Vesmír očami detí 2024

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci z I. stupňa zapojili do výtvarnej súťaže "VESMÍR OČAMI DETÍ".Žiaci boli za reprezentáciu školy ocenení. Ich práce, ktoré postupujú do okresného kola, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Poďme spolu variť

• Žiaci 2.A a 2.B spolu s pani učiteľkou anglického jazyka na hodine urobili nepečené torty. Týmto sa zapojili do projektu celosvetovej Ursuline Global Cookbook(Uršulínska globálna kuchárska kniha). Túto kuchárku vytvárajú Ursuline Academy vo Wilmingtone (Delaware, USA) a St Ursula´s College Kingsgrove (Sydney, Austrália) na podporu realizácie komunitnej kuchyne v Mother of PeacePrimary School v kambodžskom Battambangu, ktorú v roku 2018 založili sestry uršulínky. Táto komunitnákuchyňa spojí ženy z prostredia školy, aby sa podelili o priestor, prepojili sa navzájom a využívali ekonomicképríležitosti, ktoré dokáže tento projekt vytvoriť.Po dokončení sa kuchárska kniha bude predávať vaustrálskych a amerických uršulínskych spoločenstvách a celý výťažok z predaja pôjde späť do komunitnej kuchyne na podporu úžasných kambodžských žien.Veríme, že aj náš príspevok pomôže.